Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie o pierwszeństwo przejazdu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie o pierwszeństwo przejazdu

    Error 503: Unknown domain

    Jest i Seat :roll:

  • #2
    Pytanie o pierwszeństwo przejazdu

    Dzisiaj kumpel z nauki jazdy zabił mi ćwieka nt specyficznego skrzyżowania, gdzie dochodzą drogi z końcem strefy zamieszkania i drugiej z ustępem pierwszeństwa.

    W praktyce wszyscy przepuszczają tych wyjeżdżających ze strefy, patrząc na znak ustąp pierwszeństwa, a podobno ma byc odwrotnie, że CI ze strefy mają ustąpić tego drugiemu, bo oni włączają sie do ruchu na drodze publicznej.

    Chodzi o to skrzyżowanie:


    widok od końca strefy zamieszkania

    widok z ustępem pierwszeństwa

    Wg niego wyjeżdżając z tej z ustępem mamy przepuścić tylko tych z prawej, CI z lewej, którzy wyjeżdżają ze strefy zamieszkania mają nam ustąpić.

    Co o tym sądzicie? Który znak ma "większa moc", bo wg mnie oba nakazują ustąpić pierwszeństwa, z czego jeden mówi to wprost.
    O1 Black Edition

    Komentarz


    • #3
      Ze strefy nie tyle ustępujesz co włączasz się do ruchu, co obliguje Cię do ustąpienia każdemu bez wyjątku:
      Włączam się czy ustępuję? :: L-instruktor.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mac_aaron
        Ze strefy nie tyle ustępujesz co włączasz się do ruchu, co obliguje Cię do ustąpienia każdemu bez wyjątku:
        Włączam się czy ustępuję? :: L-instruktor.pl
        No to nieźle, nie widziałem jeszcze nikogo kto by ustąpił na tym skrzyżowaniu w prawidłowy sposób Wszyscy wala do góry do końca, a Ci z parkingu ustępują.

        Dzięki.

        edit
        tutaj jeszcze znalazłem dokładnie opisaną sytuację jak ja przedstawiłem.
        O1 Black Edition

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X